fbpx

Rekomendacje

Wybór fotografa, który uwiecznił najważniejszy dla nas dzień, nie mógł być lepszy! Już od pierwszego spotkania i prezentacji portfolio byliśmy zszokowani wielce profesjonalnym podejściem do sprawy. Zdecydowaliśmy się na ślub wyjazdowy, "Pan Rafał" szybko zmienił się w "Rafała". Bardzo towarzyski i otwarty człowiek, dlatego oprócz realizacji sesji, dodatkowo spędziliśmy w jego towarzystwie bardzo miły czas! Podczas tworzenia pleneru i fotografowania nas jako pary młodej, czuliśmy się bardzo swobodnie. Otrzymaliśmy mnóstwo zdjęć! Nie było limitów czy wyliczonych co do jednego, ujęć. Zdjęcia otrzymaliśmy bardzo szybko. A to, co na nich zobaczyliśmy, przerosło nasze oczekiwania. Jesteśmy zachwyceni. Zdjęcia są przepiękne, uchwycone zostały wszystkie najważniejsze momenty w bardzo naturalnych ujęciach. Świetne wyczucie chwili i sytuacji podczas zabawy weselnej, powoduje, że oglądając zdjęcia przenosimy się w czasie! Polecamy wszystkim z całego serca! Napewno wrócimy do współpracy w przyszłości 🙂
Małgorzata i Marcin
Współpraca z Tobą była perfekcyjna na każdym etapie. W dniu ślubu, w którym jako profesjonalista byłeś dla nas niewidoczny, dzięki czemu mogliśmy przeżyć ten dzień bez dodatkowego dyskomfortu i sztucznego uśmiechu 🙂. Sesje plenerową, która bardziej przypominała miłe spotkanie ze starym znajomym, który poprosił o kilka spojrzeń w obiektyw - zero zmęczenia, czy myśli, że robimy coś na siłę, bez skrępowania. Wykonanie albumów, zawierające najlepsze ujęcia. Wisienką na torcie było podejście do klienta, czas realizacji i świadomość, że mieliśmy szansę współpracować z przedstawicielem branży, który swoją robotę wykonuje z pasją z największą dbałością i oczywiście nie za miliony - co przy wydatkach za wesele jest jednym z wielu ważnych szczegółów.
Kasia i Paweł
Serdecznie dziękujemy za piękne i profesjonalne zdjęcia. Jesteśmy zachwyceni relacją, którą dla nas stworzyłeś. Rezygnacja z kamerzysty i oddanie wszystkiego w Twoje ręce okazały się bardzo dobrymi decyzjami. Sesja plenerowa również przebiegła w bardzo przyjacielskiej i fachowej atmosferze. Dziękujemy Rafale za piękna pamiątkę i poświęcony czas ❤️
Anna i Kamil
As a creative couple, we knew we wanted our wedding photos to reflect this. Rafal captured our magical, fairytale wedding in the most beautiful and creative way. His friendly, warm personality was a welcome addition to our special day. Every time we flip pages of our wedding album, we are transported back to the day we became husband & wife, a day that was everything beyond our wildest dreams.
Rafal, thank you from the bottom of our hearts. We cannot recommend Rafal Paluszek enough. Professionalism, creativity, and talent of the highest standards!
Nadia i Tom
Współpraca z Rafałem to czysta przyjemność. Szukając fotografa ślubnego natrafiliśmy na stronę Rafała i to co nas do niego przekonało to przede wszystkim jego spojrzenie na ludzi. Rafał uwielbia obserwować ludzi, a swoimi pracami przedstawia więcej niż 1000 słów. Mieliśmy przyjemność na sesji narzeczeńskiej, na której oswoił nas z aparatem, bo raczej nie jesteśmy typem ludzi czujących się swobodnie w takich sytuacjach oraz sesji plenerowej, na której czuliśmy się już dużo pewniej. Jednak tym co nas najbardziej urzekło to reportaż ślubny. Rafał pojawił się w naszych domach i wtopił się w tło niczym członek rodziny, a w kościele zrobił świetne zdjęcia. Jednak najbardziej jesteśmy pod wrażeniem tego czego dokonał na weselu. To nie tylko opinia nasza ale i naszych gości że Rafał był praktycznie niewidoczny, a zdjęcia pokazują że nie przegapił niczego. Wszystkie chwile uwiecznione są w sposób naturalny, niepozowany i często niezauważony przez fotografowane osoby. Jednymi z naszych ulubionych zdjęć są zdjęcia składanych nam życzeń, na których widać dosłownie wszystko. Współpraca po weselu bardzo sprawna i z wielką dozą wyrozumiałości ze strony Rafała na wszelkie nasze wymyślania względem albumów.
Agnieszka i Wacław
Dobrego fotografa poznasz po tym, że:
- oprócz tego, że zna się na fotografii, zna się także na ludziach,
- interesuje się historią fotografowanej pary,
- doradzi i odpowie na każde, nawet najgłupsze pytanie,
- zupełnie nie zwraca na siebie uwagi podczas ceremonii oraz wesela (do tego stopnia, że w pewnym momencie zaczynasz się zastanawiać czy nie uciekł z zaliczką),
- potrafi bezbłędnie wyczuć moment i na kadrach uchwycić emocje widoczne tylko przez krótką chwilę,
- w jego obecności już po minucie przestajesz przejmować się tym, że ktoś celuje w Ciebie obiektywem,
- zrobi sobie z Tobą zdjęcie w fotobudce (ale musisz go o to poprosić, bo na pewno sam się nie będzie narzucał),
- zrealizuje Twój pomysł na sesję plenerową, a jeśli nie masz konkretnej koncepcji, to wybierze takie miejsce i czas, że z pewnością będziesz zadowolony.

Rafała Paluszka poznasz po tym samym.

PS. Chcieliśmy dodać: "będziesz pod takim wrażeniem, że podczas sesji w lesie zgubisz spodnie (true story)", ale to chyba nie brzmi dobrze;)
MONIKA I KRZYSZTOF
Rafał jest osobą, dzięki której jakakolwiek sesja na którą się zdecydujecie, będzie wspaniałą przygodą. Bardzo szybko zapomnicie, że są Wam robione zdjęcia, ponieważ Rafał potrafi swoją osobą tak rozluźnić atmosferę, że poczujecie, jakbyście byli znajomymi od dłuższego czasu. Ten wspólny czas będzie dla Was przyjemnością, którą będziecie bardzo miło wspominać.
Wraz z mężem nie chcieliśmy zdjęć statycznych, pozbawionych emocji, nie wywołujących głębszych wspomnień. Jak zobaczyliśmy efekt pracy Rafała, to nie byliśmy w stanie uwierzyć, ile wspaniałych uczuć uchwycił i nam przekazuje.
Dzięki swojemu talentowi, elastycznemu podejściu oraz słuchając Waszych propozycji Rafał rozwieje wszelkie wątpliwości i doradzi, a z efektów pracy będziecie niezwykle zadowoleni.
KAROLINA I ADAM
Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że przed ślubem natrafiliśmy na Rafała i zdecydowaliśmy się mu zaufać w tak ważnym dla nas dniu. Poza wspaniałymi ujęciami, które w pełni oddają dynamikę, emocje oraz styl wesela, uzyskaliśmy obsługę na bardzo wysokim poziomie relacyjnym. Rafał jest bowiem fotografem o wysokiej kulturze osobistej i kontakt z nim jest po prostu przyjemnością, ponadto na weselu był dla nas w dużej mierze niewidoczny, jednak ze zdjęć można wyciągnąć wniosek, że był ciągle w samym środku, tuż obok nas. Zdjęcia które otrzymaliśmy są wysokiej jakości i pozwalają nam cieszyć się naszym weselem na nowo. Mamy nadzieję, że Rafał będzie naszym fotografem jeszcze w przyszłości i możemy go polecić z czystym sumieniem 🙂
DOMINIKA I WOJTEK
Od pierwszej wiadomości na messengerze aż po dzisiaj (bo czeka nas jeszcze sesja w plenerze) współpraca z Rafałem przebiegała znakomicie. Zdjęcia z uroczystości wyszły piękne, naturalne i oddają klimat wesela. Zarówno w kościele, jak i na sali Rafał był niezauważalny (w dobrym tego słowa znaczeniu), dzięki czemu nie stresowaliśmy niepotrzebnie. A po niedługim czasie otrzymaliśmy paczkę z albumem i pendrivem ze zdjęciami. Bardzo dziękujemy za piękne uchwycenie najważniejszych chwil!
ANIA I RAFAŁ
Pełen profesjonalizm. Zarówno w dniu ślubu jak i na sesji. Rafał podczas uroczystości, jak i zabawy weselnej, jest praktycznie niezauważalny (w dobrym tego słowa znaczeniu), dlatego my, jak i goście, czuliśmy się bardzo swobodnie i naturalnie. Rafał stawia właśnie na naturalność i nie da się ukryć, że kocha to co robi i robi to z pasją. Na zdjęciach widać magię, album ze zdjęciami ze ślubu, jak i pleneru, jest pięknie oprawiony (wybór oprawy jest bardzo duży, za co również wielki plus). Poza tym Rafał jest przemiłym człowiekiem, przy którym podczas pierwszego spotkania przed ślubem wyczuliśmy tak luźną atmosferę, jakbyśmy znali się od dawna, dlatego bardzo gorąco polecam współpracę z Rafałem wszystkim przyszłym młodym parom :).
EWA I ŁUKASZ
Jeżeli zależy Ci na zjawiskowych, nietuzinkowych kadrach, upamiętniających szczególne chwile, to z całego serca polecam Rafała! Zdjęcia ślubne, zarówno te z ceremonii, jak i plenerowe są po prostu piękne, niesamowicie oddają emocje, które towarzyszyły nam w tym wyjątkowym dniu. Cała sesja plenerowa przebiegła w MEGA miłej atmosferze, czuliśmy się bardzo swobodnie, a zdjęcia wyszły naturalnie, bez przerysowanych póz, wręcz eterycznie. Muszę przyznać, że podczas ceremonii ślubnej nawet nie zauważyłam obecności Rafała! Oprócz tego, że jest profesjonalistą w każdym calu, to jest po prostu przesympatycznym człowiekiem, który lubi pracę z ludźmi, co widać na każdym zdjęciu jego autorstwa.
Sonia i Mateusz
Wybór idealnego fotografa, który uwieczni ten najważniejszy dzień w życiu wydaje się wyjątkowo trudny, ale nam się udało. Rafał to osoba, która kocha swoją pracę i wykonuje ją z sercem. Zdjęcia są naturalne i pełne emocji. Oglądając je, możemy powracać do tych magicznych chwil i na nowo przeżywać momenty radości i wzruszeń. Dziękujemy za przepiękne ujęcia, profesjonalizm, dobre rady oraz za uśmiech, który rozluźniał atmosferę
Basia i Oliver
Aby uwiecznić ten wyjątkowy dzień naszego życia, potrzebowaliśmy wyjątkowego i profesjonalnego fotografa i takiego znaleźliśmy. Rafał Paluszek - fotograf z duszą artysty, pełen pasji w tym co robi z niesamowitym zaangażowaniem. Polecamy sesję narzeczeńską aby "zapoznać się" z obiektywem i z pracą fotografa, a przy tym mieć pamiątkę z tych dni jeszcze przed ślubem - do której bardzo często wracamy. To był trafiony pomysł a współpraca z Rafałem okazała się bardzo pomocna później. W sam dzień ślubu, Rafał był praktycznie niezauważalny podczas ceremonii w Kościele jak i na sali. Cały czas miał z nami kontakt, był otwarty na nasze propozycje oraz sam wychodził z inicjatywą. Efektem tej współpracy są niesamowite zdjęcia, nie tylko nasze, ale przede wszystkim naszych gości, emocje złapane w idealnym momencie. Reportaż, który oddaje wszystko, co w tym dniu najważniejsze. Sesja w plenerze to już kropka nad i. Duży pozytyw za krótkie oczekiwanie na zdjęcia! Pierwsze parę zdjęć mieliśmy już dzień później na mailu! Później również dostaliśmy przepięknie oprawione albumy dla nas i naszych rodziców oraz wszystkie zdjęcia na pendrive, który również jest oprawiony w pudełeczko i na pewno się nie zgubi. Gorąco polecamy za profesjonalizm, zaangażowanie, krótki czas oczekiwania na zdjęcia, przepiękne kadry, miłą współpracę, dyskretną pracę oraz za bogatą ofertę usługi.
Ania i Marcin
Współpracowaliśmy z Rafałem dwukrotnie - najpierw podczas sesji narzeczeńskiej, a później podczas ślubu i wesela. Podczas sesji narzeczeńskiej przekonaliśmy się, że Rafał jest na tyle świetnym fotografem, że pomimo naszego braku doświadczenia w sesjach fotograficznych, nie mieliśmy żadnego problemu z pozowaniem, ponieważ tak komfortowo czuliśmy się przy Rafale, o co doskonale potrafi zadbać. Rafał doskonale pracuje w trakcie ślubu i wesela - potrafi uchwycić wszystkie ważne momenty, a przy tym jednocześnie "gubi się w tłumie", nie zwraca na siebie uwagi i pozostaje niezauważalny dla pary młodej i gości. Z kwestii organizacyjnych warto także podkreślić, że podejście Rafała jest bardzo profesjonalne - kontakt z nim jest łatwy, a co do terminów sesji jest ugodowy. Ponadto wszystkie zdjęcia oddaje terminowo, i co najważniejsze - są piękne i przewyższyły nasze najśmielsze oczekiwania. Z całego serca polecamy Rafała!

P.S. Dla wszystkich zestresowanych Par Młodych - obecność i postawa Rafała podczas ślubnych przygotowań uspokaja i dodaje otuchy! 🙂
Karolina i Kuba
Widzieliśmy się wcześniej z Rafałem tylko raz na długo przed ślubem, wtedy obejrzeliśmy różne opcje albumów, omawialiśmy szczegóły uroczystości. I ten raz wystarczył. Od razu wiedzieliśmy, ze będzie to nasz fotograf i tak też się stało. Podczas robienia zdjęć był niewidoczny – wszyscy czuli się bardzo swobodnie w jego obecności. Zdjęcia wyszły piękne, duży talent, ciepły i miły człowiek. Jako jedyny z towarzystwa uratował sytuację i potrafił zawiązać krawat mojemu tacie;) Podczas przyszłych uroczystości nie będziemy na pewno szukać nikogo innego. Polecamy jak najbardziej!
Ania i Szymon
Z całego serca polecamy! Pełen profesjonalizm, skupienie na detalach, staranność i sumienność w zapisywaniu wspomnień 🙂 no i przesympatyczny człowiek 🙂 dziękujemy!
Edyta i Darek
Wybór dobrego fotografa to nie jest łatwe zadanie. Zależało nam, aby najważniejsze momenty naszego życia zostały uwiecznione w wyjątkowy i niebanalny sposób. Ważne dla nas było indywidualne podejście do tematu oraz to, aby ważne dla nas chwile zostały zatrzymane na fotografiach w jak najbardziej naturalnych ujęciach. Nam się udało - Rafał stanął na wysokości zadania i razem ze swoim sprzętem był z nami podczas ślubu a także podczas licznych sesji rodzinnych, podczas których w cudowny sposób udało się zatrzymać na wieczność najwspanialsze chwile naszego życia. Wszystko profesjonalnie i w miłej atmosferze. Serdecznie polecamy!
Kasia, Dawid, Dorotka i Hania
Przyznajemy, że byliśmy przerażeni perspektywą pozowania i byliśmy niepewni efektów. Okazało się, że zupełnie niepotrzebnie. Spokój, profesjonalne podejście i niezwykle sympatyczne usposobienie Rafała rozładowywało wszystkie stresy, pracował w nienarzucający się sposób, więc często nawet nie wiedzieliśmy, że jesteśmy fotografowani;-) Fotografie Rafała okazały się wspaniałą pamiątką naszych wyjątkowych chwil i nadal wywołują wiele wzruszenia - u nas, jak i oglądających je gości. Polecamy!
Emilia i Konrad
Chrzest wydaje się nam tematem niezwykle trudnym dla fotografa. Główny bohater raczej nie zapozuje na polecenie, nie uśmiechnie się na zawołanie, a jedyne czego można być pewnym, to grymasu w najmniej odpowiednim momencie. Dzięki Rafałowi otrzymaliśmy jednak zdjęcia pełne pozytywnych emocji, niezwykle dynamiczne i efektowne, a jednocześnie przepiękne, przedstawiające urok malutkiego dziecka. Otwartość, pogoda ducha, a także zaangażowanie i pełen profesjonalizm ze strony Rafała gwarantują współpracę w niezwykle miłej atmosferze. Efekt tej współpracy przeszedł najśmielsze oczekiwania!
Justyna, Łukasz i Maja
Sesja narzeczeńska, którą mieliśmy przyjemność przejść z Rafałem, była naszą pierwszą przygodą z aparatem (na pewno jednak nie ostatnią;). Pełen profesjonalizm, a zarazem luźna atmosfera sprawiły, że efekty naszej współpracy są lepsze, niż myśleliśmy. Nie możemy już doczekać się kolejnego spotkania z Rafałem za obiektywem. Fotograf jak najbardziej godny polecenia!
Dominika i Piotr
Wybór fotografa nie jest prosty, jednak nam udało się podjąć decyzję bardzo szybko i był to strzał w dziesiątkę! Rafał profesjonalnie wykonał swoją pracę a wyniki są znakomite. Jesteśmy pewni, że na zdjęciach ślubnych nasza współpraca się nie zakończy.
Izabela i Michał
Współpraca z Rafałem to była świetna przygoda. Przedsmak tego, co nas czeka na weselu. Fachowe podejście, profesjonalizm, ale co najważniejsze, to atmosfera, panująca podczas sesji. A rezultat? Rezultat przeszedł najśmielsze oczekiwania.
Marta i Michał
Z przyjemnością pragniemy polecić Państwu usługi Rafała, który był fotografem na naszym ślubie. Pełen profesjonalizm, niesamowite wyczucie światła, kreatywność i atmosfera podczas robienia zdjęć w wykonaniu Rafała były na najwyższym poziomie. Wysoka kultura osobista, umiejętność znalezienia się w każdej sytuacji (ceremonia w kościele, sesja, wesele) cechują go, jako człowieka i fotografa. Wybrane zdjęcia i albumy zaproponowane przez Rafała są świetną pamiątką z tej tak ważnej w życiu ceremonii, jak i prezentem dla rodziców Państwa Młodych. Wysoka jakość zdjęć, przystępna cena i świetna atmosfera podczas pracy Rafała sprawiają, że bardzo chętnie polecamy wszystkim jego usługi.
Justyna i Łukasz